Op 17 september viert Vrouwennetwerk Rijnstreek haar 35-jarig jubileum met een spetterend feest bij Alfreds Diner, Cornelis Geellaan 43 in Alphen aan den Rijn. Dat doen ze niet alleen met de huidige leden, maar ook met oud-leden, aspirant-leden en introducees. Een avond om te ontmoeten wie je nog kent van toen en om kennis te maken met de leden van nu en de toekomst. Het bestuur en programmacommssie nodigen oud-leden van VNR van harte uit om dit lustrum met ons mee te vieren.
Oproep aan oud-leden
In de 35 jaar dat het netwerk bestaat zijn er veel leden gekomen en gegaan. Marga Douben (25 jaar lid), Jose van der Meer (35 jaar lid) en Adrie den Hertog (23 jaar lid) hebben zich opgeworpen om zoveel mogelijk oud-leden te benaderen om het lustrum bij te wonen. Inmiddels zijn er al een aantal aanmeldingen van oud-leden maar hopen we op een nog veel grotere opkomst Zo’n lustrum is een goede aanleiding om die leden van toen weer eens te ontmoeten en bij te praten. De mailinglist van oud-leden is niet compleet, dus ken je nog oud-leden van VNR, deel dan dit bericht om hen te attenderen.
De Geschiedenis: Vrouwennetwerk Alphen aan den Rijn en omstreken
Therese Munneke, lid van het SVN (Stichting Vrouwennetwerk Nederland), nodigde toentertijd een tiental mede-netwerksters uit de omgeving van Alphen aan den Rijn uit om bij haar thuis te brainstormen over het opzetten van een deelnetwerk in onze regio. Al snel werd het ‘Vrouwennetwerk Alphen aan den Rijn e.o,’ opgericht. De eerst officiële bijeenkomst was in het restaurant Djorrish. Daarna waren de bijeenkomsten jarenlang bij Tijsterman in Nieuwkoop. Het netwerk telde al gauw 50 à 60 leden.
Vanuit het landelijk netwerk werd het “halen en brengen-principe” geïntroduceerd, alsmede “het rondje”. Op de landelijke nieuwjaarsreceptie van januari 1988 werd voor de eerste keer de Netwerkprijs uitgereikt. Het Alphense netwerk heeft dit initiatief later overgenomen als de Netwerkster-van-het-jaar verkiezing.
De onderwerpen die destijds aan de orde kwamen waren o.a.: de combinatie werk en gezin, kinderopvang, de vrouw en haar pensioen, gelijke beloning, de invloed van de automatisering etc. Het waren praktische thema’s die direct met je werk te maken hadden. Later kwamen daar meer persoonlijk gerichte onderwerpen voor in de plaats, zoals omgaan met conflictsituaties, leidinggeven, persoonlijke presentatie, time management, NLP, etc. .
In 2003 werd de landelijke stichting opgeheven en ging deelnetwerk Alphen aan den Rijn e.o. verder onder de naam Vrouwennetwerk Rijnstreek.
35 jaar en nog springlevend
Na 35 jaar is het netwerk nog steeds springlevend. De maandelijkse bijeenkomsten, georganiseerd door de programmacommissie, worden goed bezocht. Er is ruimte om te ontmoeten, verbinden en inspireren. Vrouwelijke professionals uit allerlei beroepsgroepen weten elkaar nog steeds te vinden.
Lustrumbijeenkomst
We beginnen deze avond met een heerlijk glaasje bubbels en een toost op ons warme en sterke netwerk. Aansluitend wordt het buffet geopend en kunnen we genieten van een driegangenbuffet, voor ons bereid door de voortreffelijke koks van Alfreds. Tijdens het buffet blikken we letterlijk en figuurlijk terug op het verleden en kijken we vooruit naar de toekomst.
Na het dessert zetten we ons programma voort met aanstormend cabarettalent Daniëlle Schel. Zij veroverde in 2017 de tweede plaats in het Amsterdam Kleinkunst Festival en was bovendien de publiekslieveling. Samen met gitarist Luuk Janssen speelt ze sketches uit haar voorstellingen.
We sluiten swingend af met muziek uit ons oprichtingsjaar 1984 en nog veel meer lekkere dansnummers uit de jaren tachtig. Natuurlijk hebben we hiervoor een toffe vrouwelijke DJ uitgenodigd, DJ MissBehave. Bij aanmelding kun je je verzoeknummers doorgeven!
Bekijk het programma en de aanmeldingen
Aanmelden oud-leden
Oud-leden en introducees kunnen zich zich melden via info@vrouwennetwerkrijnstreek.nl, zij ontvangen dan een persoonlijke uitnodiging met aanmeldlink.
Spread the word!
Wil jij andere (oud-)leden van toen ook wel weer eens ontmoeten? Deel de link naar het event dan gerust via bijvoorbeeld mail, Facebook, LinkedIn en Twitter. https://vrouwennetwerkrijnstreek.nl/programma/lustrumfeest-vnr/
Graag tot 17 september!
Oud-ledencommissie
Jose van der Meer, Marga Douben en Adrie den Hertog