Wederom een online netwerkavond via ZOOM maar met een mooie opkomst van 20 vrouwen. Martine Vecht is ditmaal onze gastvrouw en leidt het geheel in goede banen. De kersverse voorzitter, Angela Schouten, opent de avond met een welkom aan alle aanwezigen en in het bijzonder onze introducee. De avond in december is altijd een avond in het teken van een goed doel. Ditmaal is dit de organisatie Women Inc. dat dit jaar 15 jaar bestaat en zich inzet voor de positie van o.a. vrouwen in de samenleving. Xanne Visser verzorgde een boeiende presentatie over het werk van Women Inc. Stichting Women Inc. richt zich op drie thema’s; geld, gezondheid en beeldvorming. Vanuit deze thema’s zijn verschillende projecten gestart die met steun van de overheid en diverse fondsen en donaties worden gerealiseerd. Xanne houdt zich met name bezig met het thema ‘Vrouwen en Gezondheid’. Zoals we nu weten is onderzoek in de gezondheidszorg gebaseerd op de gemiddelde man. Vrouwspecifieke gezondheidsklachten zijn vaak niet goed onderzocht of worden niet erkent. De interessante presentatie leverde veel reacties op vanuit de leden die werden gedeeld via de chat van ZOOM.
Bekijk de presentatie
Of bekijk de hand-out van de presentatie (pdf).
Nagestuurde tips en links van Xanne n.a.v. haar presentatie: “De loonkloof komt o.a. op onze pagina over inclusief werkgeverschap, inclusiefwerkgeverschap.nl, aan bod. En natuurlijk op onze kennispagina ‘geld’, die naast uitleg over onze andere thema’s op de startpagina te vinden is. Verder weet ik dat we het nog even hadden over de uitgebreide versie van de video over gezondheid – waarin alle doorbraken zijn opgenomen. Deze kan iedereen hier nog nakijken.”
De opbrengst
Als afsluiting van de avond mocht Jolanda Goense het totaalbedrag bekend maken dat we als VNR bij elkaar gebracht hebben voor dit goede doel. We konden Xanne verrassen met en mooie bijdrage voor Women Inc. van 565,00 euro.
Oproep – steun Alfreds
Tijdens de avond is een oproep gedaan dat we, als vaste gasten van Alfreds, dit restaurant kunnen steunen door een kerstdiner te bestellen.
Bestel je kerstdiner bij Alfreds
Diverse gerechten van Alfred’s zijn overigens inmiddels ook verkrijgbaar via supermarkt Hoogvliet in Alphen aan den Rijn.
Vooruitblik
De programmacommissie heeft voor januari een mooie avond voor ons in petto waarop we het nieuwste boek van netwerklid Karen Visser officieel gaan lanceren.
Je kunt je alvast aanmelden, deze avond zal life of via ZOOM plaatsvinden afhankelijk van de geldende maatregelen.