Tijdens de netwerkbijeenkomst op 17 januari van het Vrouwennetwerk Rijnstreek, zijn de genomineerden voor Netwerkster van het Jaar 2023 bekendgemaakt. Dit jaar valt de eer te beurt aan Margo van der Vaart en Hellen Snoek. Tijdens de ledenvergadering van het Vrouwennetwerk Rijnstreek op 9 februari wordt de Netwerkster van 2023 bekend gemaakt.
De verkiezing van de Netwerkster van het Jaar wordt jaarlijks gehouden onder de leden van het netwerk. Degene die in aanmerking komt voor verkiezing tot netwerkster van het jaar heeft zich onderscheiden door haar eigen ontwikkeling op professioneel gebied of heeft een bijzondere rol gespeeld bij de ontwikkeling van anderen. Ze valt op doordat ze bijvoorbeeld: doorgegroeid is in haar werk, anderen stimuleert en inspireert, een moedige stap heeft gezet in haar loopbaan, zich op een onconventionele manier weet te profileren.
Voor de genomineerden geldt dat zij zich constant goed weten te profileren binnen ons netwerk.
Margo van der Vaart
Margo is een actief lid van Vrouwennetwerk Rijnstreek. Ze houdt ons scherp op thema’s als toegankelijkheid, duurzaamheid, plastic afval en vrouwenrechten; nationaal en internationaal. Als adviseur bedrijfsvoering bij de Immigratie-en Naturalisatiedienst (IND) is ze vooral bezig met klantonderzoeken en klachtenmanagement. Ze verdiept zich graag in onderwerpen met een maatschappelijk belang. Daarbij verbindt ze graag mensen en ideeën met elkaar. Naast haar werk is ze actief voor de overheidsbrede community ‘Gebruiker Centraal’ waar ze actief meehelpt om overheidsdiensten gebruikersvriendelijker te maken.
Margo is een creatief denker. Dat zie je terug in haar hobby’s; schilderen, fotografie en vooral in de kunst. Imposant en creatief is de rok die ze gemaakt heeft van de plastic netjes van mandarijnen, uien, knoflook en citroenen. Binnen het vrouwennetwerk waarderen de leden haar om haar initiatieven en creatieve ideeën.


Hellen Snoek
Hellen is re-integratiedeskundige/ arbeidsdeskundige bij UWV. Daar traint ze managers en medewerkers hoe ze mensen met beperkingen actief en werkzaam kunnen houden. Naast haar werk is ze actief als vrijwilliger op allerlei gebieden. Zo zet zij zich al jaren in voor Stichting Boskoop Creatief, waarvan bijna 10 jaar als voorzitter. Nog veel langer is Hellen lid van Vrouwennetwerk Rijnstreek. Ze is een drijvende kracht en daarmee een voorbeeld voor andere leden. Met haar culturele en creatieve achtergrond is zij een gewaardeerd lid van het vrouwennetwerk. Samen met de andere leden van de programmacommissie organiseert ze de ene na de andere interessante netwerkbijeenkomst met inspirerende sprekers en op prachtige locaties. Dat zie je terug in de foto’s die ze vaak maakt van de netwerkbijeenkomsten. De hoogste tijd voor een nominatie volgens de leden.
Het Vrouwennetwerk Rijnstreek is een initiatief om vrouwelijke professionals in de Rijnstreek regio met elkaar in contact te brengen. Het doel is daarbij om de ontwikkeling van vrouwen op de arbeidsmarkt te stimuleren. We doen dat met elkaar tijdens onze netwerkavonden waarbij het nuttige met het aangename verenigd wordt en waar we onze professionele ervaringen uitwisselen. Het netwerk bestaat al sinds 1984. Het netwerk is heel divers met vrouwen werkzaam in allerlei branches, grote en kleine bedrijven, van verschillende leeftijd en ieder met haar eigen karakter. De bijeenkomsten bieden inspiratie, inzicht en vooral stimulans om jezelf, persoonlijk en professioneel, te blijven ontwikkelen.